Hertug i knibe

196 DKK (Vejl. pris: 230 kr) Du sparer 15%

Status: Forudbestilling
Levering: 2-5 dage efter 2024-08-29


Kaptajn Maximus Harcourt, den tiende hertug af Alderidge, er ikke som de fleste hertuger. Han kan håndtere alt fra tropiske storme, havets vrede og de mest barske pirater. Men synet af en nøgen, afdød jarl bundet fast til hans forsvundne søsters seng, er alligevel for meget. Der er kun ét sted, han kan ty til for hjælp: Detektivbureauet Chegarre & Associates ledet af den kyndige – men også ubelejligt charmerende – miss Ivory Moore.  

Miss Moore er kendt i London for at kunne glatte selv den mest opsigtsvækkende skandale ud, og selvom Max aldrig har mødt en mere flabet og egenrådig kvinde end miss Moore, har han desperat brug for hendes hjælp.

Det var aldrig meningen, at Max skulle være hertug, og han har svært ved at finde sig tilpas i rollen, og Ivory har måttet kæmpe for at nå til, hvor hun er i dag. Men måske er de lige præcis, hvad de hver især har brug for? Før Max ved af det, står det klart, at hans ellers så kyniske hjerte er i hendes hænder.

Hertug i knibe er første selvstændige bind i Kelly Bowens nye historiske romance-serie, A Season for Scandal-serie, der er perfekt til fans af Lisa Kleypas, Tessa Dare og Sarah MacLean.

Boginfo


Titel
Hertug i knibe
Forfatter
Kelly Bowen
Forlag
Flamingo
Udgivet
2024-08-29
Kategorier
Fiktion generelt Fiktion Romantik
Bogtype
Bog
Indbinding
Hæftet
Sprog
Dansk
Udgave
1
ISBN
9788702406719

Lignende bøger


SPAR
15%
Udgives 2024-08-22
Bog (Hæftet)
196 kr ( 230 kr )
SPAR
15%
Udgives 2024-08-29
Bog (Hæftet)
213 kr ( 250 kr )
SPAR
15%
Udgives 2024-10-29
Bog (Hæftet)
196 kr ( 230 kr )
SPAR
9%
Udgives 2024-08-29
Bog (Hæftet)
273 kr ( 300 kr )
SPAR
9%
Udgives 2024-08-20
Bog (Hæftet)
255 kr ( 280 kr )
SPAR
15%
Udgives 2024-05-30
Bog (Hæftet)
196 kr ( 230 kr )

Praktisk info


Masser af inspiration og gode tilbud
På Liveboox finder du mere end 100.000 bøger, e-bøger og lydbøger til lave priser.
Sikker betaling
Du kan trygt handle på Liveboox – vi garanterer sikker betaling med krypterede data efter godkendte og gældende standarder.
Fri fragt
Fragten er gratis på ordrer over 499 kr. Ellers koster fragten kun 29 kr. Levering af digitale bøger er altid gratis.
Levering
Vi leverer i løbet af 1-5 hverdage. Leveringstid fremgår ved hver enkelt vare. Du bestemmer selv, om det skal være til døren eller til en pakkeshop. Digitale bøger leveres med det samme.
Returret
Vi tilbyder 30 dages returret på alle bøger.
Kundeservice

+45 7199 8841 (Hverdage 9.00 - 13.00)

[email protected] (Vi svarer alle hverdage inden 48 timer)